V centru Hradce Králové začala oprava kanalizace

blank

V centru krajského města, v ulici V Kopečku, začala po zimní přestávce oprava kanalizace a vodovodu. Stavbaři proto ulici částečně uzavřeli. Hradecké vodárny (VAK Hradec Králové) začaly s rekonstrukcí loni v červenci.

Opravovaný úsek řidiči minou objížďkou kolem katedrály svatého Ducha ulicemi Karla Tomana a Rokitanského, chodců se omezení netýká, řekl ČTK technicko-provozní náměstek vodáren Pavel Loskot. V současnosti se práce týkají úseku od ulice V Kopečku po hranici Velkého náměstí. Hotovo by mělo být do konce dubna. Investice se týká výměny vodovodního řadu o délce 138 metrů z tvárné litiny a kanalizační stoky dlouhé 150 metrů z kameninového potrubí.

Za několik dní by vodárny měly po etapách začít i s obnovou vodovodu a kanalizace v Dlouhé a Zieglerově ulici, severně od Velkého náměstí. Ulice budou pro dopravu uzavřené, práce vodáren by tam měly skončit v červenci. VAK Hradec Králové obnoví a zmodernizují v letošním roce svůj majetek za 320 milionů korun. Kromě toho dalších šest milionů korun společnost použije na splátky předplaceného nájemného, které v minulých letech zaplatil její provozovatel, Královéhradecká provozní.

„Obnova a modernizace veřejných vodovodů a kanalizací je nezbytná pro jejich trvalou udržitelnost. Tato zařízení patří k základním prostředkům pro zajištění dodávky kvalitní pitné vody a bezpečného odvádění a čištění odpadních vod. Naše společnost proto za posledních patnáct let investovala do majetku 3,7 miliardy korun, což je v průměru téměř 250 milionů korun ročně. Konkrétně, investiční výdaje v roce 2023 činily 420 milionů, což bylo nejvíce za posledních 13 let,“ řekl na začátku roku ředitel Jiří Šolc.

Scroll to Top