Organizace

Sdru┼żen├ş oboru vodovod┼» a kanalizac├ş ─îR, z.s.┬á(SOVAK ─îR)┬á sdru┼żuje pr├ívnick├ę a fyzick├ę osoby, kter├ę p┼»sob├ş v oboru vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu.

SOVAK ─îR byl p┼»vodn─Ť zalo┼żen 23. listopadu 1989 v Kutn├ę Ho┼Öe jako z├íjmov├ę sdru┼żen├ş pr├ívnick├Żch osob p┼»sob├şc├şch v oboru vodovod┼» a kanalizac├ş,┬ázaregistrov├íno bylo ke dni 12. 11. 1992 v Praze. V souladu s ob─Źansk├Żm z├íkon├şkem se zm─Ťnila jeho pr├ívn├ş forma od 1. ─Źervna 2016 na zapsan├Ż spolek.

Org├íny SOVAK ─îR jsou┬ávaln├í hromada,┬áp┼Öedstavenstvo a┬ákontroln├ş komise┬áa ┼Öeditel. SOVAK ─îR si d├íle vytv├í┼Ö├ş pro pln─Ťn├ş sv├Żch funkc├ş jako poradn├ş org├íny odborn├ę komise. V├Żkonn├Żm org├ínem je┬ákancel├í┼Ö SOVAK ─îR.
SOVAK ─îR sdru┼żuje pr├ívnick├ę a fyzick├ę osoby, jejich┼ż p┼Öedm─Ťtem ─Źinnosti je┬áz├ísobov├ín├ş vodou nebo odv├íd─Ťn├ş a ─Źi┼ít─Ťn├ş ─Źi jin├í likvidace odpadn├şch vod. ─îleny jsou tak├ę vlastn├şci, spr├ívcov├ę ─Źi provozovatel├ę vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu a dal┼í├ş vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury. ─îleny jsou tak├ę subjekty, jejich┼ż n├ípln├ş je┬ározvoj nebo v├Żstavba vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu, p┼Ö├şpadn─Ť spolupr├íce s oborem vodovod┼» a kanalizac├ş pro ve┼Öejnou pot┼Öebu.
SOVAK ─îR d├íle sdru┼żuje vybran├ę fyzick├ę osoby, kter├ę spln├ş podm├şnky pro ─Źestn├ę ─Źlenstv├ş.

V sou─Źasn├ę dob─Ť m├í SOVAK ─îR┬á116 ┼Ö├ídn├Żch ─Źlen┼»┬áa┬á130 ─Źlen┼» p┼Öidru┼żen├Żch.
┼ś├ídn├ş ─Źlenov├ę SOVAK ─îR v ─îesk├ę republice z├ísobuj├ş pitnou vodou p┼Öes 9 milion┼» obyvatel, odv├íd─Ťj├ş odpadn├ş vody pro t├ęm─Ť┼Ö 8 milion┼» obyvatel a 98 % t─Ťchto odpadn├şch vod ─Źist├ş.


Scroll to Top