Nadace Tipsport pokračuje v pomoci Ukrajině

blank

Válečnou agresi na Ukrajině od začátku invaze vnímáme jako bezprecedentní útok na principy svobody a demokracie, za kterými v Nadaci Tipsport pevně stojíme, proto podporujeme tuto zemi strategickými i regionálně zaměřenými projekty, na které jsme dosud vyčlenili přes 30 milionů korun, zdůrazňuje v tiskové zprávě Nadace Tipsport.  

„Při pomoci Ukrajině jsme v uplynulých dvou letech finančně podpořili velké i menší neziskové organizace a uskutečnili řadu vlastních projektů v Česku, na Slovensku i přímo na Ukrajině. Další pomoc v nefinanční rovině nemůžeme dost dobře vyčíslit. Dodnes například pobývají v zaměstnaneckých bytech společnosti Tipsport v Berouně bezplatně spolu se svými rodinami ukrajinští pacienti, kteří jsou odkázáni na dialýzu. Z této bytovky vzniklo ve spolupráci s organizací Důstojný odchod v podstatě nemocniční pracoviště pro lidi, kteří by jinak nepřežili. Jsem za toto všechno moc vděčná a děkuji všem za jejich přístup i osobní nasazení,“ informuje ředitelka nadace Lucia Štefánková.

Humanitární pomoc v kritických místech

Nadace letos podpoří projekty partnerských organizací Post Bellum, Přes Hranice a Save Ukraine, které se zaměřují na humanitární pomoc v kritických místech, jako jsou polní nemocnice, nebo místech, kde je zničená infrastruktura. Nadace například loni financovala zakoupení bateriových stanic fungujících jako záložní zdroje pro obyvatele Zakarpatí, kteří se potýkají s výpadky elektřiny vinou útoků na energetické cíle. Post Bellum díky pomoci Tipsportu nakoupilo a doručilo na Ukrajinu vysokovýkonné dieselové generátory.

Podpora integračních kurzů

Nadace bude dále pomáhat i na Berounsku, kde mateřská sázková kancelář sídlí. „Tam realizujeme projekty v podobě integračních grantů Na vlastních nohou a Na Berounsku jako doma, které pomáhají začlenit ukrajinské občany do běžného života. Nadace bude také pokračovat ve financování jazykových kurzů češtiny pro začátečníky i pokročilé, které již pomohly pěti stovkám ukrajinských občanů se jazykově integrovat do společnosti. Pomáháme taky ukrajinským žákům, kteří pokračují v docházce na námi zřízené škole VIA Beroun a budeme je formou stipendia podporovat tak dlouho, dokud to bude potřeba,“ uvádí dále nadace.

Ruské a běloruské zápasy vyřazeny z nabídky

Tipsport také po vypuknutí ruské agrese na Ukrajině vyřadil z tipovací nabídky všechny zápasy ruských reprezentací a všechny ruské a běloruské sportovní soutěže. Nadace byla založena v roce 2017 a cílí na podporu a ochranu životního prostředí, zkvalitnění života na Berounsku, podporu sportu i kulturního dědictví nebo zaměstnanců holdingu, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

Scroll to Top