BVK: 13. ročník soutěže Celá třída odpovídá

blank

Školáci znovu soupeří, kdo bude nejlepší. Na první měsíce letošního roku Brněnské vodárny a kanalizace vyhlásily třináctý ročník soutěže s názvem Celá třída odpovídá.

Ta je tematicky zaměřena na ochranu životního prostředí, koloběh vody v přírodě, zásobování pitnou vodou a čištění odpadních vod. Vztahuje se k učivu, s nímž jsou žáci seznamováni v přírodovědě.

Soutěž se těší mezi žáky 4. a 5. tříd, ale i učiteli, značné oblibě. Podle pedagogů se děti začaly více zajímat o život okolo sebe. Jejich zvídavost se přenáší i do jejich nejbližšího okolí. Pro děti jsou připraveny pracovní materiály se soutěžními otázkami, na které odpovídá třída jako celek.

Sedm tříd, jejichž odpovědi budou nejlepší, bude pozváno na představení „Ronja, dcera loupežníka“, které děti uvidí v Divadle Radost. Po jeho ukončení náš maskot, krokodýl Svráťa, vylosuje tři třídy, které budou odměněny třídenním, dvoudenním a jednodenním výletem.

V předchozím ročníku se do soutěže přihlásilo celkem 65 tříd z celého Brna a Modřic. Kromě odpovědí děti zaslaly spoustu výkresů, básniček a slohových prací na téma voda. Vyhodnotit ty nejlepší odpovědi bylo opravu těžké, protože znalosti dětí jsou stále větší a z jejich odpovědí je patrné, že je to téma, které je zajímá a baví.

Zdroj, foto: BVK

Scroll to Top