PVK hodnotí deratizaci jako úspěšnou

blank

Žádná městská část Prahy nebyla v roce 2023 zasažena mimořádným výskytem hlodavců, informují Pražské vodovody a kanalizace, které zdárně dokončily plošnou deratizaci stokové sítě.

„Krátkodobý zvýšený výskyt hlodavců jsme v této sezóně zaznamenali pouze v okolí intenzivních stavebních činností,“ říká mluvčí Tomáš Mrázek. V roce 2023 deratizátoři PVK ošetřili 13,5 tisíce kanalizačních vstupů po celém území hlavního města. Na každý vstup připadá kilogram návnady.

Pražská kanalizační síť je domovem milionů potkanů. Pravidelnou deratizací se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Mnoho z nich je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Potkany z kanalizace na povrch vyhání také zvýšený stavební ruch. Další problémová místa vodaři evidují v lokalitách, kde přebývají lidé bez domova.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

 

Scroll to Top