Proběhl tradiční výlov Petrova rybníka

blank

V první polovině listopadu proběhl výlov Petrova rybníka u Krnova, během kterého bylo vyloveno 40 tun ryb. Letošní výsledek je o něco lepší než v roce 2022, kdy bylo vyloveno 38 tun. V říjnu vodohospodáři provedli výlov dalších čtyř menších rybníků, které slouží pro chov dravých druhů ryb pro zarybnění vodárenských nádrží.

„Kvalita ryb je na velice dobré úrovni, také díky krmivu a každodenní péči našich rybářů. Soustředíme se hlavně na produkci dravých druhů ryb, které vysazujeme do vodárenských nádrží. Jedním z faktorů, který ovlivňuje jakost vody v nádržích, je právě vyvážené rybí společenstvo. Jeho správná druhová skladba může přirozeným způsobem pomáhat snižovat vegetační zákal vody a ulehčit její úpravu na vodu pitnou. Současně se také zabýváme produkcí tržních ryb, jako jsou třeba kapr, amur, tolstolobik, popřípadě lín,“ říká vedoucí rybného hospodářství Povodí Odry Ivo Jedlička.

blank

Povodí Odry zve na vánoční prodej

Cílem rybářského obhospodařování nádrží je snaha o udržování co nejlepší jakosti vody pomocí přirozené biomanipulace. „Vánoční prodej ryb v prodejnách v Opavě, Žermanicích a Petrově rybníku u Krnova nabídne tradičního kapra na vánoční stůl, kterého rybáři na požádání zpracují. Snažíme se přes zvyšující se náklady držet rozumné ceny. Předpokládáme, že do Vánoc nedojde k výraznějšímu zdražení,“ uzavírá Jedlička.

Scroll to Top