Nadační fond Veolia opět podpořil začínající živnostníky

blank

Fond v  programu STARTér, Věř si a podnikej! podpořil v začátcích podnikání 15 drobných živnostníků. Projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a Středočeského kraje si rozdělily téměř 800 000 korun. Nadační fond pomáhá zejména začínajícím podnikatelům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

Například Jana Klimešová z Bludova se bude věnovat výrobě umělecké mozaiky převážně ze skla a kamene s téměř neomezeným využitím. Uměleckou a užitnou keramiku bude ve své Dílně Radost v Dobroslavicích vyrábět Soňa Klapetková a Lenka Březinová využije výtvarné nadání své zaměstnankyně k umělecké tetováži.

Příspěvek získaly také žádosti z oblasti žádaných klasických řemesel, jako jsou klempířství Františka Milčického z Litovle, všestranné STAVby Luky Lukáše Žídka z Karviné či montáže oken a dveří spol. Okna Dveře Podlahy Šula&Uher.

Fondu rovněž dělá radost rozvoj již dříve schválených projektů. Montessori základní škola Úsměv v Havířově se rozrostla již na 62 žáků v 8 ročnících a v Dílně u beránka Gabriely Žitníkové v Bludovicích u Nového Jičína najde práci další zdravotně znevýhodněná osoba. Ve Středočeském kraji fond podpořil kadeřnictví Tetiany Krutenko. Vlastní salon provozovala již na Ukrajině, sen si splnila také v Česku. Nadační fond za dobu své existence podpořil 2 671 nových pracovních míst téměř 130 miliony.

Scroll to Top