PVK doporučují napouštění bazénů z cisteren

blank

Teplé počasí je tady a Pražské vodovody a kanalizace doporučují klientům, aby využili k napouštění zahradních bazénů cisterny. Ty zamíří na předem určené místo. Nebezpečí hrozí při napouštění bazénu z vlastní studny v podobě nežádoucích látek či těžkých kovů ve vodě.

„Veřejná vodovodní síť není primárně určená pro napouštění bazénů. Kvůli vysoké rychlosti proudění v potrubí může dojít k uvolnění sedimentů a tím k zakalení vody. Rovněž hrozí pokles tlaku v síti, který se může projevit i u jiných odběratelů. Pokud již někdo bude napouštět bazén přes přípojku, tak mu doporučujeme, aby tak činil pomalu a mimo špičku nejlépe v nočních hodinách,“ uvedl mluvčí Tomáš Mrázek. Pro PVK tuto službu zajišťuje společnost (CVMEM 601 394 730, dispecink.doprava@cvmem.cz)

Pokud se rozhodnete napouštět bazén z veřejného vodovodu, držte se několika zásad. Zvolte například čas mezi 21. a 5. hodinou, mimo odběrní špičku ideálně před příchodem teplého počasí. Mimo špičku vodu napouštějte pomalu, díky tomu nedojde k poklesu tlaku v síti, k uvolnění sedimentů a tím k jejímu zakalení.

Scroll to Top