U jezera Most vzniká nové odpočinkové místo

blank

Na svahu mezi hradem Hněvín a jezerem Most vzniká nové odpočinkové místo. DIAMO zde prostřednictvím střediska Kohinoor realizuje projekt výsadby dřevin na původním místě kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, který musel být v roce 1975 přesunut kvůli postupující těžbě hnědého uhlí o více než 840 metrů.

Na původním místě probíhá výsadba 45 stromů a 26 keřů ve tvaru obvodových zdí a vyznačení umístění oltáře. DIAMO dále uvedlo, že výsadba má sloužit jako přírodní pietní připomínka jedinečného přesunu historické památky, ze které je krásný výhled na jezero. Cesty jsou také vysypané drobnými bílými kamínky a osazeny budou také informační tabule a lavičky. Projekt je hrazen z Programu určeného na odstraňování starých ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Obrázek

Několik investic zde plánuje také město. Například děti budou moci využívat nové hřiště a přibude i stánek s občerstvením. Most chystá u svého největšího rekreačního areálu také úpravy, které zpříjemní tropické dny. Vybuduje také nové toalety. „Vnímáme to, že ta kapacita není dostatečná, takže si myslím, že bychom mohli v závěru roku zahájit výstavbu nových toalet na jezeře Most. Už v únoru také otevřeme nový stánek se street foodem,“ řekl v lednu pro Český rozhlas místostarosta Marek Hrvol z hnutí ProMOST.

 

Scroll to Top