RAVOS doporučuje úpravu záloh

blank

Vzhledem k současnému zdražení veškerých vstupů a s tím související změnou vodného a stočného v roce 2023 vodárny doporučují odběratelům zvýšit pravidelné zálohové platby. Uvedla to společnost RAVOS, která zásobuje pitnou vodou 28 000 obyvatel Rakovnicka.

Úprava zálohových plateb se provádí automaticky v období po ročním vyúčtování, kdy je známa skutečná spotřeba za uplynulý rok. Vzhledem k letošní výjimečné situaci doporučují vodárny odběratelům nastavit si takovou výši zálohy, aby v ní byl promítnut aktuální nárůst vodného a stočného. Toto opatření pomůže snížit riziko vysokého nedoplatku při následném vyúčtování.
Rozhodující podle firmy je, zda měl odběratel v předchozím vyúčtování přeplatek či nedoplatek. Spotřebu vody může ovlivnit celá řada dalších faktorů, proto je zvýšení záloh individuální záležitostí. Obecně je odběratelům doporučeno zvýšení záloh o zhruba 20 % tam, kde měli loňské vyúčtování zhruba vyrovnané.
Požadavek na změnu výše zálohových plateb je možné zaslat písemně na adresu vodáren, případně e-mailovou adresu info@ravos-sro.cz. Možné je také nahlášení změny telefonicky na zákaznické linky 840 111 116, 601 278 278, registrovaní odběratelé si mohou navýšení provést ve svém Zákaznickém účtu.

Na základě rozhodnutí valné hromady Vodohospodářského sdružení obcí Rakovnicka z konce listopadu 2022 představila společnost RAVOS nové ceny vody zde. Pro odběratele to znamená, že od ledna 2023 zaplatí 115,54 koruny za kubík. U vodného a stočného je uplatňována věcně usměrněná cena. Do kalkulace se zahrnují pouze ekonomicky oprávněné náklady.

Scroll to Top