Svazek vodovodů a kanalizací Tišnovsko postaví vodojem

blank

V Bělči a Křeptově plánuje Svazek vodovodů a kanalizací Tišnovsko nedostatek vody z podzemních zdrojů řešit několika opatřeními. Například v Křeptově postaví nový vodojem. Na něj navede pět let starý vrt a v délce asi 300 metrů propojí samostatné vodovody mezi oběma místy. V souvislosti se suchem v některých oblastech jižní Moravy to uvedl portál idnes.cz.

V regionu musí řada obcí šetřit vodou kromě léta už i v zimě. Pitnou vodou tak nesmí zalévat zahrady, napouštět bazény nebo ji využívat na ledová kluziště. Svazek chce investovat 50 milionů korun. Například obyvatelé Štěchova však zůstanou odkázaní na počasí. Zdejší vrt je málo vydatný a problém je s prameništěm v lese.

„Po jeho vytěžení poklesla voda. Vytipovali jsme proto další lokaci, ale tam jsme narazili při majetkoprávním vypořádání. Když geologové zjistili, že je pod zemí voda, nechtěli nám vlastníci pozemky prodat. Udělali jsme další řadu geologických zkoušek jinde, ale bez úspěchu,“ řekla idnes.cz. starostka Věra Knotková. Ve Štěchově platí omezení odběru vody od léta 2022.

Zdroj: idnes.cz

 

Scroll to Top