V centru Poděbrad zahájena výstavba nových přístavišť

blank

Ve Středočeském kraji vznikají na Labi dvě nová přístaviště pro malá plavidla a plavidla osobní lodní dopravy. U nich bude možné zdarma zakotvit. Výstavbu zahájilo Ředitelství vodních cest ČR. Plovoucí mola budou navíc bezbariérová a umožní turistům plavícím se po řece bezpečně vystoupit v centru Poděbrad, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo dopravy. 

„Poděbrady jsou krásným lázeňským městem, které stojí za to navštívit. Turisté na malých lodích měli doposud problém s tím, kde loď zakotvit a vyrazit na břeh. To se změní vybudováním přístaviště pro malá plavidla, které vyrůstá na levém břehu Labe před silničním mostem. Obliba rekreační plavby roste a my chceme, aby si turisté mohli užít nejen plavbu, ale také poznávat okolní krajinu včetně třeba klidného posezení v kavárně na poděbradské promenádě,“ uvedl Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR. To je investorem a budoucím provozovatelem přístavišť. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku.

Na obou přístavištích je stání povolené 48 hodin zdarma a pomocí přístavní karty bude možné z odběrných sloupků čerpat elektřinu a vodu, obě mola budou také pro bezpečný provoz osvětlena. „Stavba přechodně ovlivní provoz na přilehlých cyklostezkách, který bude omezen pouze na nezbytně nutný čas po dobu stavebních prací,“ doplnil Roman Krupička, manažer projektu z Labské strojní a stavební společnosti. Stavební náklady 6,47 milionu v případě přístaviště pro osobní lodní dopravu a 26,35 milionu u přístaviště pro malá plavidla financuje Státní fond dopravní infrastruktury.

Zdroj, foto: Ministerstvo dopravy ČR

Scroll to Top