V Tušimicích sníží spotřebu elektřiny

blank

V elektrárně Tušimice sníží ČEZ díky rekonstrukci osvětlení v hale čistírny chladicí vody v této části spotřebu elektrické energie minimálně o 20 %. Dojde také na optimalizaci provozu chladicích věží, která spotřebu v této energeticky náročné části srazí o půl procenta.

Celou sérii úsporných patření připravuje provoz Energotrans ve středočeském Mělníku, do dvou let bude například hotova optimalizace a regulace teplovodního vytápění v celém areálu. Investice za 12 milionů korun přinese roční úspory na areálovém teplu 6 milionů.

Také v oblasti obnovitelných zdrojů chce ČEZ vedle rozvojových plánů s cílem vybudovat nové ekologické elektrárny o výkonu 6 tisíc MW hledat další možnosti optimalizace a rezerv ve výrobě. Největší objem vnitřních úspor budou doručovat modernizované vodní elektrárny, které jsou díky efektivnějšímu provozu nových oběžných kol turbín a generátorů schopné přeměnit stejné množství vody v objem vyrobené elektřiny vyšší až o 4 procenta. Kompletně hotovo je z velkých elektráren na Lipně, Slapech a Kamýku, připravuje se modernizace Orlíku nebo Štěchovic.

Zdroj: Kurzy.cz

 

Scroll to Top