České Budějovice: Sluneční ostrov bude na Jiráskově nábřeží

blank

Město České Budějovice pokročilo s přípravou relaxační zóny na pravém břehu Vltavy s názvem Sluneční ostrov. Projekt je součástí strategické studie Město a voda, kterou České Budějovice zadaly Atelieru A8000.

„Jako u všech staveb, i u této platí, že abychom mohli stavět, musíme mít nejdříve projektovou dokumentaci a stavební povolení. Proto po dohodě s atelierem A8000 město vyzvalo v září 2021 tento atelier, aby připravil podklady pro vypsání výběrového řízení na projektanta Slunečního ostrova. Kompletní podklady jsme obdrželi v listopadu téhož roku a v únoru 2022 jsme obdrželi podklady pro stanovení předpokládané ceny prací,“ řekl první náměstek primátora Juraj Thoma. Město chce čerpat dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). V srpnu již rada schválila vypsání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace.

„Aktuálně probíhá výběr projektanta, který zpracuje kompletní dokumentaci až po tu prováděcí. Lhůta pro podání nabídek běží do 12. října 2022, přičemž vítězný zpracovatel bude mít 455 dní na svou práci,“ přiblížil následující postup náměstek. Stavební akce řeší především zvýšení atraktivity obou budějovických řek a přiblížení k vodě od mostu přes Malši v Mánesově ulici až po Vltavu u Pražského sídliště. Počítá se také s úpravou Zátkova nábřeží u Malše v centru města, kde by měla vzniknout náplavka podobně jako v Praze.

Lidé v Českých Budějovicích se naučili v posledních letech trávit více času u obou řek. „Vezměme třeba takzvané vývaziště pod Dlouhým mostem, kde je kromě stání pro lodě dostatek prostoru pro posezení. Vzniká také nová náplavka u Malše jako součást obnovy parku v Dukelské ulici. Lidé si rychle oblíbili koupací mola, která jsou na několika místech Vltavy i Malše. Jsem rád, že populárními se staly také lavičky nad vodou na slepém rameni,“ doplnil rozvojové aktivity kolem vody ve městě Thoma.

Scroll to Top