Světový den strážců přírody

blank

31. červenec je každoročně ve znamení památky strážců přírody z celého světa, kteří za uplynulý rok položili své životy ve službě v rámci ochrany přírody. Jedná se o celosvětovou akci mezinárodní organizace International Ranger Federation, jejímž členem je mimo jiné European Ranger Federation a ASP ČR. Informoval o tom portál enviweb.cz.

V České republice máme podle něj to štěstí, že výkon stráže přírody na rozdíl od situace v některých jiných zemích nepředstavuje nebezpečí života, strážci mají přístup ke kvalitní zdravotní péči i k pitné vodě. Ani tak ale není stráž přírody vždy veselá, zejména při pozorování důsledků činností některých lidí, kteří na přírodu neberou ohled nebo si neuvědomují vlivy svých aktivit.

Asociace strážců přírody ČR (ASP ČR) srdečně zve na 11. ročník Světového dne strážců přírody (World Ranger Day), který se bude konat v sobotu 30. července 2022 od 10:00 do 16:00 hodin u národní přírodní památky Panská skála na Práchni (Kamenický Šenov) v CHKO České středohoří.

Akce se ve spolupráci s Městem Kamenický Šenov a Městem Benešov nad Ploučnicí pořádá pro širokou veřejnost a jejím cílem je také ukázat na potřebu ochrany přírody, seznámit zájemce s prací strážců v národních parcích, chráněných krajinných oblastech, ale i s prací strážců, kteří byli ustaveni mimo NP a CHKO jednotlivými krajskými úřady. Pro děti budou připravené hry a soutěže. Mezi tradiční účastníky patří strážci z NP České Švýcarsko, z CHKO České středohoří, CHKO Labské pískovce, CHKO Jizerské hory, z Libereckého kraje, z Ústeckého kraje, ze Středočeského kraje a AOPK ČR.

Zdroj: enviweb.cz.

Scroll to Top