SVS má nové představenstvo

blank

Na programu jednání valné hromady Severočeské vodárenské společnosti byly obvyklé body, jako jsou zpráva představenstva a zpráva dozorčí rady za rok 2021. Dále účastníci schválili účetní závěrku a rozhodli o tom, že celý zisk z loňského roku 502,7 milionu korun půjde na investiční aktivity. 

„Každoročně vynaložíme přes 1,5 miliardy na investice. Obnovujeme a modernizujeme majetek v hodnotě přes 100 miliard korun a staráme se o vodu pro desetinu republiky. Přes enormní nárůst nákladů v posledním období chceme zodpovědně plnit nejdůležitější cíl: dodávat lidem na severu Čech kvalitní pitnou vody a starat se o to, aby jí i další generace měly vždy dostatek,“ vysvětlil generální ředitel SVS Bronislav Špičák.

Součástí letošní valné hromady byla také volba představenstva SVS a jednoho člena dozorčí rady. Akcionáři zvolili na další čtyři roky představenstvo ve stejném složení a společnost budou nadále vést Tomáš Indra, David Votava, Bronislav Špičák, Josef Horinka a Vladislav Raška. Členem dozorčí rady na další období byl opět zvolen Martin Matzek. Jednání valné hromady se zúčastnilo 102 akcionářů (zástupci měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji), kteří představují 76,4 % základního kapitálu společnosti.

Zdroj: SVS.cz

Scroll to Top