Modernizace koupaliště v Břeclavi za 420 milionů

blank

Koupaliště v Břeclavi potřebuje rekonstrukci. Město si proto nechalo připravit kompletní návrhy, studie, vizualizace a projektovou dokumentaci, včetně prováděcích předpisů. Ještě do začátku letních prázdnin by mělo být hotovo stavební povolení. Provoz by měl být co nejúspornější. Pomoci mají moderní technologie. 

„Už v projektu se počítá s energetickými úsporami na provozu zhruba ve výši 2,5 milionu ročně. V plánech je vybudování trafostanice na vysoké napětí, které zajistí úsporu při každodenním provozu venkovního i krytého bazénu, počítá se také s fotovoltaickými panely. Energii a teplo bude v krytém bazénu vyrábět vlastní kogenerační jednotka,“ uvedl místostarosta Břeclavi Richard Zemánek zodpovědný za energetický management města.

Na opravu krytého bazénu bude navazovat modernizace venkovního koupaliště, kde se kromě závodních drah objeví více odpočinkových zón pro relaxaci nebo zážitkové vodní hříbky. Uvnitř se počítá s novým bazénem, tobogánem i opraveným saunovým světem a přibude zde také celé první patro pro relaxaci. Příprava trvala dva roky. „V září budou hotovy všechny potřebné kroky k tomu, abychom kompletní dokumentaci předali v mašličkách novému zastupitelstvu města, které vzejde z podzimních voleb,“ řekl Richard Zemánek.

Scroll to Top