Olomoucká zoo bude chytat dešťovku

blank

Zoo na Svatém Kopečku v současnosti buduje podzemní nádrže, ve kterých bude zachytávat dešťovou vodu a využívat ji ve svém areálu. Třicetimilionový projekt by měl být hotov ještě letos. 

„Přirozené bariéry pro dešťovou vodu už v zoo téměř nejsou, napřed byl kůrovec, pak byla vichřice. Jedná se o svod dešťové vody, kdy už jsme téměř zakopali šest obrovských nádrží. Jde nám o to zabránit, aby při přívalových deštích voda nestékala do Samotišek a nezaplavovala okolí. Druhá věc je vodu zachytit pro potřeby zoologické zahrady,“ vysvětlila mluvčí Iveta Gronská.

Regulace vody zahrnuje kromě nádrží výstavbu inženýrských sítí, proto zahrada v současné době vypadá jako jeden velký rozkopaný areál. „Většinová část prací byla situována do mimosezónního období, nyní se pracuje převážně mimo obchůzkové trasy,“ řekla Gronská. Zahrada staví také novou provozovnu Gril u lvů a Kavárnu u koziček. Už letos v létě by měly být hotové rovněž posledních dvě etapy safari. „Snažíme se, aby zůstaly otevřené veškeré pavilony i výběhy. Například inženýrské sítě už byly v havarijním stavu,“ podotkl ředitel Radomír Habáň.

Scroll to Top