Rekonstrukce hlavního sálu Vřídelní kolonády vrcholí

blank

V Karlových Varech spěje do finále další etapa rekonstrukce Vřídelní kolonády. Dělníci se v současnosti věnují úpravám hlavního kolonádního sálu. Na místě byl Český rozhlas. 

„Už je hotové zasklení vřídelní síně. Předpokládám, že během dvou týdnů bychom měli být hotovi a začne se dělat finální úklid a povrchové úpravy, které se dělají na konec,“ uvedl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík z ODS. Výtrysk vřídla by měl být po rekonstrukci k vidění 5. května. „Skutečně to teď nevypadá, ale 5. května bude slavnostní otevření vnitřních prostor vřídelní síně,“ potvrdil Bursík.

Práce skončí na začátku sezony, ale pracovat se bude dále. „V podélné hale budou usazené tři nové mísy a pítka s tím, že se zachová sochařské pojetí sloupků, které tvoří to pítko samotné. Potom se bude pokračovat v suterénu, kde bude probíhat sanace stropních konstrukcí. Přes pět původních pítek docházelo k protékání vřídelní vody do stropní konstrukce a je tam stejný problém jako v roce 1998, kdy se zjistila degenerace betonu a nosné výztuže,“ řekl náměstek.

Pracuje se také na střeše. Toho se ujali skláři z Nového Boru, kteří skládají kolonádní kopuli. Poskládat rozměrnou plastiku z více než 300 skleněných tabulí. „Je to replika původního skla, které se vytvořilo před 40 lety,“ doplnil vedoucí sklářů Jaroslav Rejzek. Modernizace Vřídelní kolonády vyjde na 26 milionů.

Scroll to Top