Karlovarská nemocnice investovala do modernizace technologií

blank

Práce za 66 milionů zahrnovaly rekonstrukci kotelny a ohřevu vody, instalaci kogenerační jednotky, novou vzduchotechniku, modernizaci kuchyně a výměnu osvětlení. Za rok 2020 náklady na teplo a plyn klesly na polovinu a snížila se spotřeba vody o 10 % a elektřiny o čtvrtinu. Ve finančním vyjádření činila úspora 11 milionů. Projekt přinesl také snížení emisí CO2 o 2720 tun. Služby poskytla Enesa z holdingu ČEZ ESCO.

Důležitou změnou bylo například osazení topných těles ve vybraných místnostech automaticky ovládanými ventily. Díky tomu lze nyní nastavit teplotu podle způsobu využití. Personálu a pacientům je teplo, ale už nedochází k přetápění místností a plýtváním energií.

Projekt má také ekologický přínos. Instalace perlátorů a zařízení WC stop přinesla roční snížení spotřeby vody o 5 545 kubíků, emise CO2 klesly o 2 720 tun. „Právě nemocnice jsou pro projekty EPC ideální. Jde o rozsáhlé areály s velkou a kontinuální spotřebou, při jejichž výstavbě se většinou na energetickou úspornost moc nehledělo, a proto jsou tu obrovské možnosti, jak šetřit,“ řekl Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.

Scroll to Top