Provozovatelé přívozů na Lipně: Nejslabší sezona za čtyři roky

blank

Většina přívozů v těchto dnech ukončuje před zimní přestávkou provoz. Například provozovatelé přívozů na lipenské přehradě zaznamenali v této sezoně propad cestujících. Informoval o tom Pavel Pechoušek z Turistického spolku Lipenska.

„Při pohledu do předchozích sezon to pro nás byla nejslabší sezona za poslední čtyři roky. Proti loňské sezoně jsme převezli zhruba o 20 procent méně cestujících. Podepsalo se na tom také chladné a deštivé počasí v sezoně, jarní lockdown a ubylo movitější klientely,“ uvedl Antonín Labaj, provozovatel frymburského přívozu, který v průměrné sezoně přepraví přibližně 70 000 cestujících.

Slabší sezonu zaznamenali i jinde. „Letošní sezona byla kvůli vládním omezením a kvůli tomu, že jsme ukončili provoz dříve, výrazně slabší,“ řekl vedoucí hospodářsko-správního odboru Horní Plané Petr Tahotný. Předčasné ukončení podle Tahotného znamenalo propad v příjmech zhruba 250 000 korun.

„Přívozy jsou lipenským folklorem i tahákem. Nově jsme je zařadili do chystané mapy s doporučenými cyklistickými okruhy, ale i do nově chystané turistické aplikace, kde jsou zahrnuté také okruhy jako tipy na výlety. Všechny lipenské přívozy se na vodu vrátí zhruba v dubnu. Záležet bude samozřejmě na počasí,“ doplnil předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Scroll to Top