Zrekonstruovaný bazén ve Zlíně

blank

Jak uvedlo město Zlín, památkově chráněný objekt lázní je po kompletní rekonstrukci. Závěrečnou osmou etapou modernizace vnitřních prostor byla završena několikaletá práce městské společnosti. Dále byl slavnostně otevřen nově opravený pětadvacetimetrový bazén.

„Mezi zásadní novinky patří například zvětšení bazénu. Šlo sice pouze o dva centimetry, ale díky této změně splňuje bazén požadavky mezinárodní plavecké federace FINA. Pokud by zde například padl plavecký rekord, může být oficiálně uznán,“ prozradil primátor města Jiří Korec. Velké změny se týkají akustiky.

 „Na balkónu nad stropem vznikla krásná vlna. Díky instalaci akustických a pohltivých panelů na stěny a stropy dojde k výraznému zlepšení akustiky. To by měli ocenit návštěvnici, trenéři, ale také plavčíci. Těším se, že si bazén v pondělí vyzkouším,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová. Součástí akce byly také nové instalace vzduchotechniky, obkladů, dlažeb a elektroinstalace včetně osvětlení haly. Došlo i k částečnému repasování potrubních rozvodů a bazénové technologie.

Korec poděkoval společnosti Centroprojekt Zlín, která městu mimořádně umožnila úhradu rekonstrukce ve dvou splátkách. Zlín tak nemuselo navyšovat rozpočet a činit další administrativní kroky, které mohly rekonstrukci oddálit a prodražit. Cena činila 31,1 milionu korun.

Scroll to Top