Výstava Voda a civilizace v Písku do 21. září

blank

Obyvatelé i návštěvníci Písku si mohou stále prohlédnout na promenádě mezi Kamenným mostem a kulturním domem putovní výstavu Voda a civilizace. Informoval o tom Deník. 

Na 26 velkoformátových panelech vidí zájemci fotografie pořízené v různých koutech světa doplněné texty od světově uznávaných vědců. Věnují se například koloběhu vody v přírodě nebo vodě v dějinách lidstva. „Jsem moc ráda, že se výstava objevila právě v Písku, městě nad Otavou. Je velice zajímavým počinem, který bezesporu přiměje lidi k zamyšlení,“ řekla starostka Eva Vanžurová.

Akce již zamířila na řadu míst. „Výstava Voda a civilizace nemůže změnit svět. Může ale každého z nás inspirovat k tomu, aby o vodě skutečně přemýšlel a v rámci svých možností pro ni něco dělal. Můžeme přitom udělat mnohé – změnit naše chování, budovat, ne ničit. Je to na každém z nás. Na základě současných trendů a dostupných vědeckých dat je prakticky jisté, že v důsledku zvyšování hladin moří a oceánů budou podstatné části států a někdy i celé státy zanikat. A to již v reálném čase do roku 2050, pokud zůstanou zachovány dosavadní trendy. Scénáře píšeme společně,“ doplnil kurátor a spoluautor výstavy Miroslav Bárta.

Fotogalerie zde.

Scroll to Top