Komplikace obnovy Stříbrného jezera v Opavě?

blank

Zřejmě kvůli propadnutí anebo ucpání podzemní štoly se zvedla hladina až o jeden a půl metru. Podle Českého rozhlasu to ohrožuje celou sanaci za více než 140 milionů korun. „Břehy jsou stále zalité. Pouhým okem je vidět, že je to trvale zvýšená hladina,“ potvrdil primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Řešením problému je podle Navrátila vybudování odtokového kanálu s délkou 160 metrů, který za 8 milionů korun převede nadbytečnou vodu do řeky tekoucí vedle. Jelikož jde o obnovu území po těžbě, většinu peněz uhradí stát. Akci to zřejmě zbrzdí o půl roku. „A dále bychom pokračovali vybudováním lávky přes řeku, cyklostezku a chodník,“ dodal primátor.

Zároveň pokračují stavební práce na revitalizaci okolí jezera. „Do příští sezóny by měly být všechny stavební práce v blízkosti jezera dokončeny. Další práce na stavbě cyklostezky, chodníku, podchodu, lávky přes řeku a WC s převlékárnami budou probíhat v další etapě, která už však nebude omezovat samotné koupání a pobyt u jezera,“ sdělil dříve Navrátil.

Scroll to Top