Spojení SUEZ a Schneider Electric má posílit digitální řešení

blank

Portál Naše voda upozornil na to, že mezinárodní skupiny SUEZ a Schneider Electric oznámily založení společného podniku, který má ambici stát se lídrem digitalizace vodohospodářství. Zrychlit digitální transformaci budou chtít pomáhat jak provozovatelům lokálních vodohospodářských sítí, tak koncovým průmyslovým uživatelům.

Nový společný podnik schválily všechny příslušné orgány pro hospodářskou soutěž. Ten chce využít odborné znalosti společnosti SUEZ v oblasti vodohospodářství a digitálních řešení, ale i know-how společnosti Schneider Electric ve vývoji softwaru a digitálních řešení pro řízení energií a automatizaci.

„Sdílená vize a synergie odborných znalostí společností Schneider Electric a SUEZ nám umožní posílit naše vedoucí postavení při digitalizaci vodohospodářství. Vytvoření společného podniku plně koresponduje se strategickým plánem SUEZ 2030. Jeho cílem je zprostředkovat našim zákazníkům nejnovější technologie a nabídnout jim digitální řešení udržitelná z hlediska jejich dopadu na kvalitu životního prostředí,” uvedla Diane Galbeová, viceprezidentka pro Smart & Environmental Solutions Global Business Unit and Strategy ze skupiny SUEZ.

Podle viceprezidenta divize Industrial Automation společnosti Schneider Electric Petera Herwecka díky spojení technologických znalostí SUEZ v oblasti vodohospodářství a možností otevřené IoT platformy EcoStruxure nabídnou zákazníkům unikátní řešení a služby.

Foto, zdroj: Naše voda 

Scroll to Top