Kuba: Chci, aby jižní Čechy byly nejlépe chráněným krajem

blank

Prioritou Jihočeského kraje je podle hejtmana Martina Kuby bezpečnost jeho obyvatel. V této souvislosti hejtmanství zahájí realizaci pilotního projektu k zajištění včasného varování před extrémními projevy počasí, jako jsou silné bouřky, kroupy, silný vítr, sněhové vánice nebo přívalové deště. Projekt bude zkušebně spuštěn pro období od 1. října 2021 do 30. září 2022.

„Chci, aby jižní Čechy byly nejlépe chráněným krajem. Vzhledem k tomu, jak přibývá extrémních klimatických události v celé Evropě, ale i v ČR, rozhodli jsme se v našem kraji spustit pilotní projekt na včasné a lokálně co nejpřesnější varování obyvatel před takovými událostmi,“ uvedl hejtman Martin Kuba. Na programu bude kraj spolupracovat se společností Meteopress.

„Chceme, aby u nás docházelo k co nejpřesnějšímu varování podle souřadnic v těch lokalitách kraje, kde opravdu nebezpečí hrozí. Přesnost a včasnost je pro nás nejdůležitější. Nechci, aby občané našeho kraje dostávali zbytečná obecná varování, ale mohli se opravdu připravit ve chvíli, kdy nebezpečí hrozí přímo tam, kde žijí,“ vysvětlil Kuba.

Pokud se podle něj kraji spolupráce osvědčí, zajistí mobilní aplikaci, do které se bude moci přihlásit každý. „Ve spolupráci s provozovatelem rozmístíme další radary v dalších částech kraje, aby informování bylo co nejpřesnější,“ ubezpečil Kuba.

Scroll to Top