Des├ştky vodojem┼» a ─Źerpac├şch stanic pod dohledem Vodakva

blank

Jednotliv├í za┼Ö├şzen├ş v┬áobjektech se mohou z┬ádispe─Źinku spole─Źnosti Vod├írny a kanalizace Karlovy Vary na d├ílku ovl├ídat. Vodovod je pak rozd─Ťlen na p├ísma a ├║seky, kter├ę jsou vz├íjemn─Ť propojen├ę.

Spot┼Öeba v┬ár┼»zn├Żch ─Ź├ístech s├şt─Ť se pravideln─Ť sleduje a analyzuje pomoc├ş d├ílkov├Żch ode─Źt┼». Ur─Źuj├ş se tak problematick├í m├şsta a s┬ávy┼żit├şm p├ítrac├şch p┼Ö├şstroj┼» se dohled├ívaj├ş skryt├ę ├║niky vody. Informace o┬ápoloze s├şt├ş i┬ájejich technick├ę ├║daje jsou digitalizovan├ę a p┼Ö├şstupn├ę pracovn├şk┼»m mimo jin├ę p┼Öes mobiln├ş aplikace.

Provozy vodovod┼» jsou podle Vodakva vybaveny kvalitn├şm z├ízem├şm, v─Źetn─Ť mechanizace a┬ástavebn├ş techniky tak, aby mohly v┬áp┼Ö├şpad─Ť pot┼Öeby okam┼żit─Ť zas├íhnout. V┬ácertifikovan├ę laborato┼Öi se pravideln─Ť analyzuj├ş vzorky pitn├ę vody z┬á├║pravny i┬ár┼»zn├Żch ─Ź├íst├ş s├şt─Ť, ┼Öada parametr┼» se sleduje nep┼Öetr┼żit─Ť s┬ávyu┼żit├şm sond s┬áp┼Öenosov├Żm za┼Ö├şzen├şm.

Vodovodn├ş s├ş┼ą rovn─Ť┼ż proch├íz├ş preventivn├ş ├║dr┼żbou, i ta se pravideln─Ť obm─Ť┼łuje a rekonstruuje. P┼Ö├şmo v┬áKarlov├Żch Varech se ka┼żd├Ż rok opravuj├ş stovky metr┼» vodovodu i┬ásouvisej├ş za┼Ö├şzen├ş, v─Ťt┼íinou p┼Öi v├Żm─Ťn├ích povrch┼» komunikac├ş. V┬áleto┼ín├şm roce je nap┼Ö├şklad v┬ápl├ínu rekonstrukce vodovod┼» v┬áulic├şch Svobodova, Na V├Ż┼íin─Ť, Nerudova, T┼Öebo┼łsk├í, Var┼íavsk├í, N├írodn├ş, Skaln├ş, J├şzd├írensk├í a kolektoru ─îankovsk├í.

Vodakva zaji┼í┼ąuje z├ísobov├ín├ş pitnou vodou 189 000 obyvatel, v jej├ş spr├ív─Ť je 26 ├║praven pitn├ę vody, 1553 kilometr┼» vodovodn├ş s├şt─Ť, 80 ─Źist├şren odpadn├şch vod a 767 kilometr┼» kanalizac├ş. Vedle hlavn├ş ─Źinnosti spole─Źnost zaji┼í┼ąuje slu┼żby v oblasti projektov├ín├ş a v├Żstavby vodohospod├í┼Ösk├Żch za┼Ö├şzen├ş, laboratorn├şch rozbor┼» vod, inspekce nebo rekonstrukce p┼Ö├şpojek.

Scroll to Top