V├Żznamn├ę investice do infrastruktury v Ostrav─Ť

blank

Jak zd┼»raznily Ostravsk├ę vod├írny a kanalizace, Ostrava pat┼Ö├ş kvalitou vody a ├║rovn├ş poskytovan├Żch slu┼żeb ke ┼ípi─Źce mezi velk├Żmi m─Ťsty v ─îesk├ę republice. Nap┼Ö├şklad ztr├íty vody dos├íhly v roce 2020 historick├ęho minima 1,5 milionu kub├şk┼» vody, co┼ż ─Źin├ş 9,27 procenta z vody realizovan├ę.┬á

Velk├í ─Ź├íst investovan├Żch prost┼Öedk┼» do obnovy ve┼Öejn├Żch vodovod┼» a kanalizac├ş, p┼Öes 300 milion┼» korun, poch├íz├ş z n├íjemn├ęho, kter├ę plat├ş OVAK m─Ťstu Ostrava za pron├íjem infrastruktury. Nad r├ímec┬átoho┬áp┼»jde na zkvalitn─Ťn├ş stavu infrastruktury pro rok 2021 z prost┼Öedk┼» provozn├ş spole─Źnosti OVAK zhruba 104 milion┼» korun.┬áPodle v├Żvoje ekonomiky spole─Źnosti┬ám┼»┼że b├Żt┬áv pr┼»b─Ťhu roku je┼ít─Ť nav├Ż┼íena.

ÔÇ×Pro zkvalitn─Ťn├ş poskytovan├Żch slu┼żeb jsou nav├şc pl├ínov├íny vlastn├ş investice OVAK v roce 2021 do provozn├şho majetku spole─Źnosti za necel├Żch 40 milion┼» korun,ÔÇť ┼Öekl Petr Kone─Źn├Ż, statut├írn├ş ┼Öeditel OVAK. V roce 2020 byla nap┼Ö├şklad┬áprovedena rekonstrukce┬ávodovodu a kanalizace┬áv┬áRadvanic├şch, kanalizace Nov├í B─Ťl├í III. etapa, kanalizace Koblov, kanalizace Polanka 4. etapa, kanalizace Plesn├í II. etapa nebo kanalizace na Proke┼íov├ę n├ím─Ťst├ş. Letos budou pokra─Źovat zah├íjen├ę investice z minul├Żch let tak, aby byl v─Ťcn─Ť i term├şnov─Ť spln─Ťn schv├ílen├Ż Pl├ín financov├ín├ş a obnovy vodovod┼» a kanalizac├ş na ├║zem├ş m─Ťsta Ostrava.

Scroll to Top