Výtěžek z aukce Baníku zařídil 8 500 ryb pro Bečvu

blank

Do řeky Bečvy byly vypuštěny další ryby. Významně pomohlo více než 220 tisíc korun z aukce výročních dresů Baníku. V další fázi zarybňování poškozené řeky se povedlo vysadit 14 000 nových ryb, z toho bylo přibližně 8 500 díky výtěžku z online aukce. Fanoušci vydražili 26 sad dresů, ve kterých Baník nastoupil v prosincovém utkání proti Sigmě Olomouc. 

„Aukci jsme spolu s Baníkem připravili u příležitosti 50. výročí uvaření první várky piva v pivovaru Radegast. Na rukávech byla také jména pivovarských osobností Radegastu, Pivovar je dlouhodobě aktivní v podpoře projektů zaměřujících se na ochranu přírodního bohatství a péči o vodní zdroje,“ řekl manažer značky Radegast Josef Jalůvka.

Baník vydražil speciální dresy. Výtěžek půjde na záchranu Bečvy

Nejhodnotnější dres, brankáře Baníku Jana Laštůvky, fanoušci vydražili za 14 100 korun. „Jsem hrdý na všechny fanoušky i spoustu dalších dárců, kteří se do online aukce nebo do veřejné sbírky zapojili a přispěli. Jde vidět, že když se „kope“ za dobrou věc, tak se dokážeme pořádně vyhecovat a podat nejlepší výkon,“ řekl mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Radegast a Baník převedly výtěžek dražby na transparentní účet Bečva 2020. „Mohli jsme tak, nejen díky této podpoře, vypustit do Bečvy dalších 14 000 kusů parmy obecné, ryby, která je mezi násadami jedna z nejméně dostupných ryb na trhu. Zarybňování řeky je však běh na dlouhou trať a práce na dalších mnoho let, než se nám to podaří dát do pořádku. Chci všem velkým i malým dárcům poděkovat za to, že nás v tom nenechali samotné,“ doplnil předseda Územního svaz rybářů pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

Scroll to Top