Brno: Satelit pomůže vyhledávat poruchy

blank

Dvakrát po sobě praskl před několika dny vodovod u zastávky Kamenolom v brněnském Komíně. Brněnské vodovody a kanalizace chtějí podobným incidentům předcházet a k vyhledávání poruch začnou využívat satelitní snímkování.

„Data ze satelitu pracovníci ověří fyzicky na místě. Je to cesta, jak najít možné poruchy dříve, než se z nich stane obrovský problém, jakého jsme byli svědky před několika týdny,“ řekl náměstek hejtmana Jan Zámečník. Náklady budou do půl milionu korun, uhradí je vodárenská společnost.

Ve městě se bude investovat hned do několika vodohospodářských projektů. Například opraví kanalizaci v ulici Bratří Mrštíků za 20,5 milionu. Součástí bude výměna 49 domovních přípojek, které mají dohromady délku 256,6 metru. Oprava se dotkne také potrubí dešťové kanalizace. Investice umožní odpovídající odtok.

Brno chce také vybudovat kanalizaci na Jihu za 300 milionů. Se zpracováním investičního záměru souhlasili radní. Podle města splašková a dešťová kanalizace vznikne v lokalitě Moravské lány od Moravanské po Přízřenice. V těchto místech není zajištěný funkční kanalizační systém pro odvádění dešťových a splaškových vod. Dále v Brně vybudují kanalizaci a vodovod v ulici Tuřanka.

Scroll to Top