Biokoupaliště v Litovli se chystá na sezonu

blank

Epidemická situace v Česku se zlepšuje a ukazatele signalizují příznivý vývoj. Je tedy naděje, že se v červnu v případě příznivého počasí otevřou koupaliště a bazény. Tématem se zabýval Deník.

Provozovatelé musí být na případné otevření připraveni. Na přírodním koupacím biotopu v Litovli jsou už práce v plném proudu. „Pokud by nám vláda v červnu umožnila za nějakých podmínek otevřít, budeme připraveni. Voda se musí napustit měsíc až šest týdnů předem. Bazén jsme už vyčistili,“ řekl Jaroslav Erlec, ředitel litovelských technických služeb, které provozují vyhledávaný městský koupací biotop.

V uplynulých dnech pracovníci dokončili stříhání rostlin v biologické části koupaliště a počátkem května chtějí aplikovat první dávku čisticích bakterií, které se spolu s kořenovým systémem vodních rostlin starají o kvalitu vody. „Pomáhají čtyřkomorové filtrační jednotky, do kterých proudí voda ze dna bazénu a pláží. Odtud jde přes kořenový systém rostlin do laguny a následně do druhé biologické části s rostlinami. Takto krásně vyčištěná voda vtéká do bazénu. Neustále cirkuluje v celém systému. O to se stará pět čerpadel, včetně toho, co žene vodu ze studny, pokud je třeba vlivem odparu vodu doplnit,“ ukázal Deníku v biologické části správce areálu.

Koupaliště otevřelo v roce 2020 s obavami o návštěvnost. „Vše se usadilo, dezinfekce, rozestupy, s tím vším jsme se naučili fungovat. Sezona nakonec nedopadla vůbec špatně. Věříme, že letos v červnu bude přát počasí a epidemická situace dovolí, abychom nastartovali novou sezonu a léto si společně užili. Na návštěvníky už se těšíme,“ doplnil Erlec.

Zdroj: Deník
Prohlédněte si fotogalerii zde. 

Scroll to Top