Masivn├ş ├║nik vody v Brn─Ť

blank

V┬ásobotu 24. dubna zam─Ťstnal n─Ťkolik des├ştek hasi─Ź┼» masivn├ş ├║nik vody do podzemn├şch kolektor┼» v centru Brna. ─îerp├ín├ş trvalo des├ştky hodin, bez vody z┼»stala t┼Öetina m─Ťsta.

Hasi─Źi byli nejprve vysl├íni kolem p┼»l dev├ít├ę r├íno na ulici Pon├ívka v Brn─Ť, kde m─Ťlo doj├şt k v├Żznamn├ęmu ├║niku do podzemn├şho kolektoru. Do┼ílo tam k┬áhav├írii vodovodu o pr┼»m─Ťru 50┬ácentimetr┼». Rychl├Żm pr┼»zkumem zam─Ťstnanci vod├íren a technick├Żch s├şt├ş hasi─Źi zjistili, ┼że je voda uvnit┼Ö kolektor┼» v d├ęlce n─Ťkolika stovek metr┼».

D├íle hasi─Źi vodu od─Źerp├ívali ze dvou m├şst vzd├ílen├Żch od sebe asi 600 metr┼».┬áOdpojen├ş vysokonap─Ť┼ąov├Żch rozvod┼» v┬ápodzem├ş zajistili energetici a vodohospod├í┼Öi zastavili p┼Ö├şvod vody. Jednotky mohly na m├şst─Ť ukon─Źit ─Źinnost p┼Öed p├ítou hodinou. V dal┼í├şm ─Źerp├ín├ş pokra─Źovali zam─Ťstnanci Technick├Żch s├şt├ş Brno.

Na akci se pod├şlelo jeden├íct jednotek profesion├íln├şch i┬ádobrovoln├Żch hasi─Ź┼». Probl├ęmy se z├ísobov├ín├şm vodou m─Ťly i┬ábrn─Ťnsk├í Nemocnice Milosrdn├Żch brat┼Ö├ş a Fakultn├ş Nemocnice u┬ásvat├ę Anny. ÔÇ×N├íhradn├ş z├ísobov├ín├ş bylo operativn─Ť zaji┼ít─Ťno, tak┼że pacient┼» se tento probl├ęm nedotknul,” p┼Öibl├ş┼żila na Facebooku brn─Ťnsk├í prim├ítorka Mark├ęta Va┼łkov├í.

Scroll to Top