Karlovy Vary opraví lávku přes řeku Teplou

blank

Goethova lávka přes řeku Teplou stojící za Císařskými lázněmi v centru Karlových Varů, bude pravděpodobně ještě letos zrekonstruována. Kvůli špatnému technickému stavu je totiž desítky let mimo provoz.

Vedení karlovarského magistrátu vyhlašuje výběrové řízení na dodavatele prací při obnově historicky cenné lávky, která byla využívána výhradně pro pěší a cyklisty. Náklady mají dosáhnout zhruba 4,6 milionu. Práce by měly být hotové na podzim.

Zastupitelé na konci loňského roku schválili, že si vezmou úvěr 700 milionů korun, z něhož budou financovat zásadní investiční akce. V letošním roce přijde na řadu stavba nového Dvorského mostu.

„Letos proinvestujeme 135 milionů, v příštím roce dalších 20. Další akcí, kterou budeme financovat díky úvěru, je spojovací krček na základní škole Poštovní, čímž dojde k propojení pavilonů školy a jídelny. Tato investice vyjde na 12 milionů korun,“ říká primátorka Andrea Pfeffer Ferklová s tím, že během následujících měsíců začne rekonstrukce Varšavské ulice za 13 milionů korun. Velkou část peněz z úvěru spolyká další etapa opravy Mlýnské kolonády, počítá se se 65 miliony korun.

Scroll to Top