Dvě zakázky na nová labská přístaviště

blank

Ředitelství vodních cest (ŘVC) začalo naplňovat plány na proměnu Labe v přátelštější řeku vůči rekreační plavbě. Ze souboru sedmi zakázek na nová přístaviště v hodnotě 218 milionů zadalo první dvě. Informace se objevila v registru smluv a na profilu zadavatele. Informoval o tom portál zdopravy.cz.

Zadána byla zakázka na zbudování přístavního mola pro malá plavidla v lokalitě Děčín-Smetanovo nábřeží a zakázka na přístaviště pro malá plavidla a osobní lodě v Poděbradech, Kolíně, Nymburku a Čelákovicích, přičemž je k realizaci získala Labská, strojní a stavební společnost. Zbudování přístavních mol a příslušenství v Poděbradech, Kolíně, Nymburku a Čelákovicích vyjde podle informací zdopravy.cz na 27,8 milionu. ŘVC si klade za cíl rozvíjet a podpořit malé plavby na Labi, které zatím turistům na vodě ukazuje spíše nevlídnou tvář. „Přenocování na dalbách u plavebních komor není v pořádku a jinde se musíte strachovat, zda je úvaz bezpečný a loď se neutrhne,“ uvedl již dříve mluvčí ŘVC Jan Bukovský.

Zajištění kvalitní veřejné sítě přístavišť pro rekreační plavbu je jednou z priorit ministerstva dopravy. Ředitelství vodních cest v koordinaci se Středočeským krajem připravilo rozsáhlý program výstavby série přístavišť pro malá rekreační plavidla i osobní lodě ve městech a obcích, podporující regionální turistický ruch a rekreační plavbu. Navazujeme tak na úspěšně vybudované přístavy a přístaviště na Baťově kanále i na Vltavě u Českých Budějovic, jejichž intenzivní využívání dokládá zájem veřejnosti o trávení svého volného času na palubě lodí,“ sdělil Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest ČR.

Veřejná zakázka na labská přístaviště je rozdělena na sedm částí:

Část 1: Přístaviště Děčín-Smetanovo nábřeží

Část 2: Přístaviště Ústí nad Labem-Brná

Část 3: Přístaviště Mělník (nejdražší, předpoklad 65 milionů)

Část 4: Přístaviště Roudnice nad Labem

Část 5: Přístaviště Štětí

Část 6: Přístaviště Poděbrady bez osobní lodní dopravy a brány

Část 7: Mola osobní lodní dopravy pro Poděbrady, Kolín, Nymburk a Čelákovice

Scroll to Top