Hydropol postavil hydroelektr├írnu v severn├ş It├ílii

blank

─îesk├í hydroenergetick├í skupina Hydropol zprovoznila vodn├ş elektr├írnu Lavoreit v┬áseveroitalsk├ęm regionu Furlansko-Julsk├ęho Ben├ítska. Na financov├ín├ş projektu se pod├şlela n─Ťmeck├í banka Bayerische Landesbank (BayernLB), a to ─Ź├ístkou 120 milion┼».┬áInformovala o tom agentura ─îIANEWS.

Vodn├ş stavba s┬áodhadovanou energetickou produkc├ş t├ęm─Ť┼Ö 5 tis├şc megawatthodin je sou─Ź├íst├ş ┼íir┼í├ş investi─Źn├ş strategie firmy v centr├íln├ş severn├ş It├ílii, kde Hydropol realizuje projekty v┬ádal┼í├şch t┼Öech regionech a z├şskan├ę finan─Źn├ş prost┼Öedky hodl├í investovat do akvizic dal┼í├şch ready-to-build projekt┼».

ÔÇ×Uveden├ş elektr├írny Lavoreit do provozu je pro na┼íi spole─Źnost dal┼í├şm v├Żznamn├Żm miln├şkem v┬ápodnik├ín├ş v┬áIt├ílii, kde posiluje pov─Ťst Hydropolu jako spolehliv├ęho partnera pro development, akvizice a provoz obnoviteln├Żch zdroj┼» energie. ├Üsp─Ť┼ín─Ť vys├şl├íme zpr├ívu, ┼że jsme schopni realizovat a financovat i slo┼żit├ę transakce, d├şky ─Źemu┼ż v─Ť┼Ö├şme ve v─Ťt┼í├ş otev┼Öenost a ochotu ke spolupr├íci na projektech i v┬ádal┼í├şch d┼»le┼żit├Żch italsk├Żch regionech,ÔÇť ┼Öekl Jan To┼ínar, ┼Öeditel spole─Źnosti Hydropol. Z├írove┼ł si pochvaluje mezin├írodn├ş spolupr├íci, kter├í dokon─Źen├ş projektu umo┼żnila, a jej├ş┼ż sou─Ź├íst├ş byly subjekty z┬án─Ťkolika st├ít┼» Evropy. Poprv├ę zaji┼í┼ąovala financov├ín├ş projektu n─Ťmeck├í banka Bayerische Landesbank (BayernLB). Ta ji┼ż m├í v┬áoblasti obnoviteln├Żch zdroj┼» energie bohat├ę zku┼íenosti a mnohaletou tradici.

ÔÇ×S BayernLB pl├ínujeme spolupracovat i na dal┼í├şch projektech v It├ílii. Lavoreit a refinancov├ín├ş st├ívaj├şc├şho portfolia bylo prvn├şm ├║sp─Ť┼ín├Żm krokem, na kter├ęm chceme do budoucna stav─Ťt d├íl. Na┼íe spolupr├íce se zakl├íd├í na parametrech, kter├ę slibuj├ş vz├íjemnou prosp─Ť┼ínost pro ob─Ť strany. My d├şky jejich ochot─Ť inovativn─Ť financovat m┼»┼żeme nad├íle rychleji roz┼íi┼Öovat portfolio projekt┼» s┬ác├şlem vyr├íb─Ťt v─Ťt┼í├ş objem energie z obnoviteln├Żch zdroj┼». BayernLB zase pos├şlila svou klientskou z├íkladnu o perspektivn├ş spole─Źnost v┬ásegmentu hydroenergetiky, co┼ż prosp─Ťje jej├ş konkurenceschopnosti na bankovn├şm trhu,ÔÇť doplnil To┼ínar.

Scroll to Top