160 milion┼» do vod├írenstv├ş na Novoji─Ź├şnsku

blank

Mluv─Ź├ş SmVaK Ostrava Marek S├şbrt informoval, ┼że 70 milion┼» korun bude sm─Ť┼Öovat do vodovod┼», 66 milion┼» do kanalizac├ş a ─Źist├şren a 24 milion┼» si vy┼ż├íd├í p├íte┼Ön├ş syst├ęm pro dod├ívky pitn├ę vody v regionu ÔÇô Ostravsk├Ż oblastn├ş vodovod. D├íle bude tak├ę dokon─Źeno roz┼í├ş┼Öen├ş ─Źist├şrny odpadn├şch vod pro B├şlovec a Velk├ę Albrechtice, stejn─Ť jako v├Żstavba dosazovac├ş n├ídr┼że v ─Źist├şrensk├ęm provozu v Kop┼Öivnici. P┼Öipravuje se i sanace vodojemu Sala┼í a v├Żznamnou technologickou modernizac├ş projdou ├║pravna vody v Kloko─Ź┼»vku a odkyselovac├ş stanice v Jakub─Źovic├şch nad Odrou, odkud jsou krom─Ť t├ęto obce z├ísobov├íny bl├şzk├ę He┼Öm├ínky.

V┬ásouvislosti s┬áOstravsk├Żm oblastn├şm vodovodem vodohospod├í┼Öi dokon─Ź├ş komplexn├ş modernizaci vodojemu v kop┼Öivnick├ę ─Ź├ísti Mni┼í├ş, kter├í byla zah├íjena loni a vy┼ż├íd├í si 11 milion┼» korun. ÔÇ×Slou┼ż├ş k akumulaci pitn├ę vody ze zdroje Kazni─Źov pojmenovan├ęho podle stejnojmenn├ęho vrcholu v Hukvaldsk├ę obo┼Öe, kter├Ż z├ísobuje lokality Mni┼í├ş a Vl─Źovice. D┼»vodem investice je ┼ípatn├Ż technick├Ż stav ─Ź├íste─Źn─Ť historick├ęho vodojemu,ÔÇť sd─Ťlil ┼Öeditel Ostravsk├ęho oblastn├şho vodovodu Ji┼Ö├ş Kom├şnek.

V Jakub─Źovic├şch nad Odrou bude zah├íjena rekonstrukce technologie odkyselovac├ş stanice s n├íklady p┼Öesahuj├şc├şmi dev─Ťt milion┼» korun a za osm milion┼» bude modernizov├ína a opravena stavebn├ş i technologick├í ─Ź├íst ├║pravny vody v Kloko─Ź┼»vku. D├íle je tak├ę v nevyhovuj├şc├şm stavu nap┼Ö├şklad za┼Ö├şzen├ş pro ─Źerp├ín├ş pitn├ę vody do vodojemu ve Sp├ílov─Ť na n├íhorn├ş plo┼íin─Ť Odersk├Żch vrch┼». V├şce ne┼ż 23 milion┼» si rovn─Ť┼ż vy┼ż├íd├í sanace vodojemu Sala┼í nad Bernarticemi nad Odrou s kapacitou 2 x 1500 metr┼» krychlov├Żch slou┼ż├şc├şho k z├ísobov├ín├ş ─Ź├ísti Nov├ęho Ji─Ź├şna (v├Ż┼íe polo┼żen├í z├ístavba a nap┼Ö├şklad nemocnice), Kun├şna, ┼áenova, Star├ęho Ji─Ź├şna a dal┼í├şch lokalit.

ÔÇ×Dokon─Źena bude nap┼Ö├şklad rekonstrukce vodovodn├şch ┼Öad┼» v ulic├şch Masarykova, Fu─Ź├şkova a Kosteln├ş v Odr├ích. Ta byla zah├íjena v roce 2019 a celkem si vy┼ż├íd├í t├ęm─Ť┼Ö 15 milion┼» korun. Vodovodn├ş ┼Öady vym─Ťn├şme tak├ę v Nov├ęm Ji─Ź├şn─Ť v ulic├şch K Nemocnici, kde si stavba vy┼ż├íd├í p─Ťt a p┼»l milionu korun, nebo v ulici U Ji─Ź├şnky, kde proinvestujeme zhruba t┼Öi miliony korun. Dokon─Ź├şme tak├ę sanaci vodojem┼» ve Fulneku a B├şlov─Ť,ÔÇť nast├şnil dal┼í├ş pl├ínovan├ę akce ┼Öeditel vodovod┼» SmVaK Ostrava Milan Kon├ş┼Ö.

V├Żznamn├ę modernizace s├şt─Ť pro zefektivn─Ťn├ş dod├ívek pitn├ę vody prob─Ťhnou v┬áOdr├ích za 12 milion┼» a v┬áP┼Ö├şbo┼Öe za 5 milion┼». Dokon─Źen├ş n├ídr┼że v kop┼Öivnick├ęm ─Źist├şrensk├ęm provozu si vy┼ż├íd├í 39 milion┼» korun. Pozornost SmVaK Ostrava se zam─Ť┼Ö├ş i na intenzifikaci ─Źist├şrny odpadn├şch vod pro m─Ťsto B├şlovec a Velk├ę Albrechtice. Rekonstrukce kanaliza─Źn├ş s├şt─Ť pak ─Źek├í i n─Ťkolik ulic v┬áNov├ęm Ji─Ź├şn─Ť, modernizace kanaliza─Źn├ş stoky se nevyhne dv─Ťma ulic├şm ve Fren┼ít├ít─Ť a sanac├ş rovn─Ť┼ż projde kanalizace v Odr├ích v Mendelov─Ť ulici.

Scroll to Top