Povodí Vltavy proinvestuje více než miliardu

blank

Státní podnik Povodí Vltavy letos vypíše veřejné zakázky za více než miliardu korun. Minulý rok se jednalo dokonce o zakázky za 2,125 miliardy. K nejvýznamnějším letošním akcím patří modernizace Šítkovského jezu na Vltavě v Praze. Na základě ČTK o tom informoval portál Naše voda.

Povodí Vltavy chce letos vypsat 45 zadávacích řízení. „V roce 2020 bylo zahájeno 56 zadávacích řízení. Součet předpokládaných hodnot zadaných či dosud probíhajících zadávacích řízení činil v roce 2020 2,125 miliardy korun. Celková hodnota v loňském roce je významně ovlivněna zahájením zadávacího řízení na stavbu u nádrže Orlík – zabezpečení vodního díla před účinky velkých vod v hodnotě 1,52 miliardy, které stále probíhá,” uvedl mluvčí podniku Hugo Roldán.

Další významnou letošní akcí je výstavba zimního přístavu na Lipně, která vyjde na několik desítek milionů. Dále začíná Povodí Vltavy stavět například 255 metrů dlouhou přístavní hranu v Českých Budějovicích. Ta bude fungovat od příštího roku a vyžádá si 26 milionů. Naopak byl zrušen záměr rozšířit přístaviště v Týně nad Vltavou, nedostalo na něj totiž finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Na území o rozloze 28 708 kilometrů čtverečních spravuje Povodí Vltavy více než 22 000 kilometrů toků v hydrologickém povodí Vltavy a v dalších vymezených hydrologických povodích, z toho je 5 533 kilometrů významných toků, přes 12 000 kilometrů drobných toků a dalších více než 4 300 kilometrů neurčených drobných toků.

Scroll to Top