Zdražení v Českém Krumlově ovlivnila také ČOV

blank

V Českém Krumlově se od nového roku zvýšilo vodné a stočné. Lidé nově platí 91,87 korun za kubík, rozdíl činí 13 korun. Navýšení souvisí se získáním úvěru a odkupem čistírny odpadních vod, do které bude město dále investovat. Cena bude podle Mladé fronty Dnes platit pouze do konce letošního března, kdy město v řízení vybere, kterému provozovateli vodovod a kanalizaci pronajme. Vyhraje společnost, která nabídne nejnižší vodné a stočné.

K definitivnímu odkupu českokrumlovské čistírny odpadních vod, kterou postavily v 80. letech Jihočeské papírny Větřní kvůli stavbě Temelína, do majetku města, došlo loni v říjnu. Jak uvedl Deník, starosta Českého Krumlova Dalibor Carda a insolvenční správce čistírny odpadních vod Lukáš Vlašaný podepsali 7. října smlouvu o koupi provozu.

Za ni a obchvatný kanál zaplatilo město 210 milionů korun. O vlastnictví čistírny Český Krumlov usiloval několik let. Společnosti, které ho vlastnily, jsou v konkurzu. Pro město to byl velmi rizikový stav jak z hlediska budoucího bezproblémového zajištění odvádění a čištění odpadních vod, tak z hlediska vývoje stočného.

Scroll to Top