Baník Ostrava přispěl na zmírnění škod na řece Bečvě

blank

Více než 220 tisíc korun činí výtěžek online aukce speciálních dresů, v nichž Baník nastoupil k loňskému prosincovému utkání se Sigmou Olomouc. Jak vysvětlil klub, dresy byly připomínkou 50. výročí uvaření první várky piva v nošovickém pivovaru. Výsledek aukce následně zamířil jako pomoc na zmírnění škod po ekologické havárii na řece Bečvě.

Ve speciálních dresech sehráli hráči Baníku poslední domácí ligový duel loňského roku. Kromě jmenovek hráčů dresy zdobily jména důležitých osobností z historie nebo současnosti pivovaru Radegast. Fanoušci Baníku následně vydražili 26 sad dresů.

Soudní znalec v případu masivního úhynu ryb v Bečvě požádal před Vánoci o delší lhůtu na stanovení závěrů. Zákonem není dána. Doposud není jasné, kdo stojí za otravou řeky Bečvy v druhé polovině letošního září. Otrava řeky je největší ekologickou katastrofou za poslední desítky let.

Policie přiznala, že se rovněž zabývá podněty novinářů, rybářů a dalších lidí, kteří se o případ zajímají. Dále připomněla, že nemůže sdělovat detaily z neukončeného vyšetřování. Informační embargo však na případ neuvalila.

Scroll to Top