Ka┼ína v ┼Żatci projde rekonstrukc├ş za 1,2 milionu

blank

Ka┼ína na Kruhov├ę n├ím─Ťst├ş je v havarijn├şm stavu. ─îek├í ji oprava. M─Ťsto m├í na ni v rozpo─Źtu vy─Źlen─Ťnou ─Ź├ístku 1,2 milionu korun. Informoval o tom Den├şk.

Podle ┼Öeditele Technick├ę spr├ívy m─Ťsta Andreje Gre┼ża m├í praskl├Ż korpus, unik├í z n├ş voda do okol├ş. Ka┼ína je ned├şlnou sou─Ź├íst├ş lokality. P├ştka se v tuzemsk├Żch m─Ťstech t─Ť┼í├ş b─Ťhem hork├ęho po─Źas├ş velk├ę oblib─Ť. Nap┼Ö├şklad v Praze jich je n─Ťkolik des├ştek. N─Ťkter├í spravuj├ş radnice m─Ťstsk├Żch ─Ź├íst├ş, jin├í m├í na starost Technick├í spr├íva komunikac├ş. V┼íechna jsou kontrolov├ína, z├íjemci tak mohou vodu bez obav p├şt.

Severo─Źesk├í vod├írensk├í spole─Źnost tak├ę loni v┬á┼żateck├Żch ulic├şch Politick├Żch v─Ťz┼ł┼», V├íclava Bro┼ż├şka a Vrchlick├ęho provedla opravy vodovodu a kanalizace. Akce byla koordinov├ína s m─Ťstem ┼Żatec. Vodovod a kanalizace slou┼ż├ş pro zhruba 180 obyvatel. Litinov├Ż vodovod byl uveden do provozu v roce 1955, kanalizace z betonov├ęho potrub├ş pak poch├íz├ş z roku 1978.

Vodohospod├í┼Öi v lokalit─Ť provedli kamerovou prohl├şdku, kter├í n├ísledn─Ť prok├ízala, ┼że potrub├ş vykazovalo korozi materi├ílu m├şsty nad 50 %, m├í net─Ťsn├ę spoje a nevyhovuj├şc├ş ┼íachty. SVS na z├íklad─Ť tohoto zji┼ít─Ťn├ş provedla rekonstrukci vodovodu v d├ęlce 516 metr┼» a kanalizace v d├ęlce 278 metr┼». Akce skon─Źila v z├í┼Ö├ş.

Scroll to Top