Nep┼Öehl├ędn─Ťte: Vy┼ílo ─Ź├şslo 12/2020 ─Źasopisu Sovak

blank

Na tituln├ş stran─Ť ─Ź├şsla 12/2020 ─Źasopisu Sovak je zachycena ultrafiltra─Źn├ş jednotka na ├║pravn─Ť vody Svobodka, provozovan├í Vod├írnami a kanalizacemi Karlovy Vary.

Auto┼Öi ├║vodn├şho ─Źl├ínku Jak se Vodakva vyrovn├ív├í se zm─Ťnami podm├şnek pro svoji ─Źinnost? Anton├şn J├ígl, Zden─Ťk Fr─Źek, Franti┼íek Barto┼í a V─Ťra ┼átafflov├í p┼Öedstavili nov├ę projekty t├ęto spole─Źnosti a shrnuli i v├Żvoj v┬ájednotliv├Żch oblastech sv├ę ─Źinnosti.┬áOhl├ędnut├ş za ├║sp─Ť┼ínou webkonferenc├ş Provoz vodovod┼» a kanalizac├ş, kterou uspo┼Ö├ídal SOVAK ─îR a zhl├ędlo ji na dv─Ť stovky ├║─Źastn├şk┼», p┼Öipravila Ivana Weinzettlov├í Jungov├í.

Jedn├şm z┬áp┼Öedn├í┼íej├şc├şch na t├ęto akci byla i Petra Va┼í├ş─Źkov├í, kter├í se spoluautory Vil├ęmem ┼Ż├íkem, Jakubem Hrd├Żm, Magdal├ęnou Kr├ísnou a Miroslavou Krzy┼ż├ínkovou, p┼Öipravila ─Źl├ínek Virov├í agens v odpadn├şch vod├ích a projekt SOVAK ─îR p┼Öi testov├ín├ş. Igor Bod├şk, p┼Öedseda Asoci├ície ─Źistiarensk├Żch expertov Slovenskej republiky (A─îE SR), p┼Öipomn─Ťl historii kon├ín├ş konferen─Źn├şch aktivit A─îE SR, a to zejm├ęna bien├íln├ş konferenci Odpadov├ę vody, kter├í se letos nemohla kv┼»li epidemie covid-19 uskute─Źnit.

Zru┼íena byla i konference Kaly a odpady, kterou A─îE SR po┼Ö├íd├í rovn─Ť┼ż jednou za dva roky (v organizaci se st┼Ö├şd├í s┬áCzWA). Novela z├íkona o obchodn├şch korporac├şch se dotkne i vod├írensk├Żch spole─Źnost├ş s┬áru─Źen├şm omezen├şm a na zm─Ťny, na kter├ę je zapot┼Öeb├ş se p┼Öipravit v┬á─Źl├ínku upozor┼łuje Josef Nepov├şm. Z├ístupci SOVAK ─îR v┬áEurEau se v┬á┼Ö├şjnu online z├║─Źastnili zased├ín├ş jeho komis├ş, shrnut├ş┬át─Ťchto jedn├ín├ş naleznete ve┬áZpr├ív─Ť z ┼Ö├şjnov├ęho jedn├ín├ş komise EurEau pro pitnou vodu EU1┬áa┬áZpr├ív─Ť z ┼Ö├şjnov├ęho zased├ín├ş komise EurEau pro odpadn├ş vody EU2.

V┬ánekrologu Danka Barlokov├í vzpom├şn├í na zesnulou kolegyni Janku Buchlovi─Źovou, kter├í byla pojmem ve vod├írensk├ęm sv─Ťt─Ť nejen na Slovensku a tak├ę zakl├ídaj├şc├ş ─Źlenkou a p┼Öedsedkyn├ş SAVE (Slovensk├ę asoci├ície vod├írensk├Żch expertov). Mimo jin├ę se pod├şlela na organizov├ín├ş konferenc├ş Pitn├í voda v┬áTren─Źiansk├Żch Teplic├şch a Nov├ę trendy v oblasti ├║pravy pitn├ę vody ve Vysok├Żch Tatr├ích. V┬á─Źasopise naleznete i informaci o vyhl├í┼íen├ş sout─Ť┼że Vodohospod├í┼Ösk├í stavba roku 2020 a tak├ę┬áRejst┼Ö├şk 2020.

V rubrice┬áZ region┼»┬áo sv├Żch aktivit├ích podaly zpr├ívu ─îEVAK, Jiho─Źesk├Ż vod├írensk├Ż svaz, Pra┼żsk├ę vodovody a kanalizace, Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava, Vodovody a kanalizace Vy┼íkov a Vodovody a kanalizace Trutnov.

Cel├Ż obsah ─Ź├şsla 12/2020 naleznete┬ázde.

Scroll to Top