Vrchlabí bude mít nový krytý bazén

blank

V dubnu 2021 začne výstavba krytého bazénu ve Vrchlabí v areálu Vejsplachy. Za 188 milionů korun ho postaví Metrostav, která vyhrála tendr díky nejnižší ceně, hotový má být do konce roku 2022. Informoval o tom Krkonošský deník.

Realizaci schválilo zastupitelstvo Vrchlabí. Pro výstavbu bazénu hlasovalo podle Krkonošského deníku 16 zastupitelů, 4 z opozice byli proti, 1 se zdržel hlasování. „Kapacita bazénu je 186 míst, denně by se v něm mohlo pohybovat zhruba pět stovek lidí. Město bude krytý bazén nejprve provozovat samo. Stanovenou už má sazbu za vstupné. Za 1,5 hodiny zaplatí návštěvníci 150 korun, zvýhodněné vstupné by mělo činit 85 korun. Roční ztráta města za provoz se odhaduje na 1,5 až 2,5 miliony. V dalších letech, až bude bazén postavený, se počítá s vybudováním wellness centra. To by se stalo součástí bazénového komplexu, vybudování této části za 40 až 50 milionů korun a provoz by měl zajišťovat investor,“ vysvětlil Krkonošský deník.

Podle starosty Vrchlabí Jana Sobotky má město na akci našetřeno. „Ve zvláštním fondu je 75 milionů korun, celkově můžeme využít 120 až 140 milionů korun, aniž bychom si museli půjčovat. Další prostředky na výstavbu použijeme v dalších letech z fondu městských investic. Budeme také usilovat o dotace ve výši 10 až 50 milionů,” řekl k financování Sobotka. Proti stavbě hlasovalo opoziční sdružení Vrchlabí do toho! To tvrdí, že město takový projekt akutně nepotřebuje. Mělo by se údajně věnovat jiným investicím.

Scroll to Top