Pšenička k podpoře zaměstnanců aktivních v neziskové sféře

blank

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance SmVaK Ostrava, kteří se angažují v neziskovém sektoru, rozdělí vodaři o 50 000 korun více než v uplynulých letech, čtvrt milionu korun. Redakci vodarenstvi.cz zajímal také pohled generálního ředitele společnosti Anatola Pšeničky.

„Úspěšný, a proto již tradiční program je možné shrnout do jednoduchého motta – Z malých kapek dobrých nápadů vzniká moře užitečných věcí. A to se každý rok znovu a znovu potvrzuje. Platí to i pro ten letošní, kdy možnost realizace řady projektů ovlivnila epidemiologická situace. Dalo se velmi obtížně plánovat, která akce může proběhnout, a za jakých podmínek je to vůbec proveditelné. Proto si naši zaměstnanci a neziskové organizace, v nichž působí, které se těchto komplikací nezalekli, zaslouží poděkování a respekt,“ řekl Pšenička.

Podle něj totiž od pouhého teoretizování šli přímo k činu, aby pomohli užitečné věci. „Často se muselo improvizovat, měnily se plány a přijímala dodatečná opatření, aby mohly být akce realizovány. Pevně věřím, že příští rok bude v tomto ohledu předvídatelnější, i když epidemiologická situace v naší zemi zůstává nadále velmi křehká, nijak se nezlepšuje a obtížně se predikuje další vývoj,“ sdělil dále Pšenička.

Podle generálního ředitele společnost za dosavadních pět let existence programu podpořila projekty neziskových organizací, v nichž působí její zaměstnanci, milionem korun. „Tato částka se na první pohled může zdát relativně malá, ale také díky ní mohly být realizovány projekty s celkovým rozpočtem přesahujícím osm milionů korun. I díky tomu mohou vznikat, proběhnout a konat se významné věci, které zkvalitňují kvalitu života lidí v lokalitách naší působnosti, přispívají k rozvoji občanské společnosti v sociální, kulturní nebo sportovní oblasti a dělají lidem radost. Jsem na své kolegy, kterým není lhostejná kvalita života v místě, kde žijí, a snaží se ji svou činností zvyšovat, hrdý,“ doplnil Pšenička.

Scroll to Top