V├şce ne┼ż 100 let star├ę potrub├ş v Ostrav─Ť nevydr┼żelo

blank

A─Źkoliv pat┼Ö├ş Ostrava k┬ám─Ťst┼»m s┬áudr┼żovanou vodohospod├í┼Öskou infrastrukturou, tak ani j├ş se nevyh├Żbaj├ş nehody. V┬á─Ź├ísti Hulv├íky prasklo potrub├ş z┬ároku 1908. Voda z┬álesoparku zaplavila rybn├şky v┬áLesoparku Ben├ítky.

Podle mluv─Ź├ş OVAK Radky Vankov├ę prasklo potrub├ş o pr┼»m─Ťru 50 centimetr┼» s┬á├║nikem vody 400 litr┼» za vte┼Öinu. Voda ani chl├│r ryb├ím neubl├ş┼żily. Podle majitele jednoho z rybn├şk┼» Radima Kasal├şka se jednalo o pitnou vodu, kter├í pro ryby nemohla znamenat ┼ż├ídn├ę komplikace, zcela v┼íak nevylou─Źil mo┼żn├ę negativn├ş dopady chl├│ru.

Ztr├íty vody v s├şti na historick├ęm minimu

Ka┼żdoro─Źn├ş investice do infrastruktury Ostrav─Ť napom├íhaj├ş podle Ostravsk├Żch vod├íren a kanalizac├ş k udr┼żen├ş n├şzk├Żch ztr├ít vody v trubn├ş s├şti a k dal┼í├şmu rozvoji vysok├ęho standardu dod├ívek vody odb─Ťratel┼»m. Ztr├íty vody dos├íhly v roce 2019 historick├ęho minima 1,77 milionu kub├şk┼» vody, co┼ż ─Źin├ş 10,19 procenta.

D┼»le┼żit├Żm prvkem je novovesk├í ├║pravna v┬áOstrav─Ť, kter├í je rovn─Ť┼ż nejv─Ťt┼í├ş a nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş vod├írnou na ├║zem├ş Ostravy s histori├ş od roku 1885. Posledn├ş nez├ívisl├ę testy kohoutkov├ę vody v ─îesk├ę republice podle vodohospod├í┼Ö┼» znovu potvrdily, ┼że voda na Ostravsku spl┼łuje ve┼íker├ę z├íkonn├ę limity, v p┼Ö├şpad─Ť dusi─Źnan┼» a dusitan┼» tak├ę limity pro kojeneckou vodu. Vod├írny d┼Ö├şve uvedly, ┼że voda v Ostrav─Ť se ┼Öad├ş mezi nejkvalitn─Ťj┼í├ş nejen v ─îesku, ale tak├ę ve sv─Ťt─Ť.

Scroll to Top