VODAKVA zah├íj├ş p┼Ö├şpravy na instalaci dal┼í├ş su┼í├írny kal┼»

blank

Vod├írny a kanalizace Karlovy Vary zah├íj├ş letos p┼Ö├şpravy na instalaci dal┼í├ş region├íln├ş su┼í├írny kal┼», tentokr├ít v Tachov─Ť, a to s vyu┼żit├şm unik├ítn├ş technologie n├şzkoteplotn├şho su┼íen├ş. Prvn├ş su┼í├írnu tohoto typu instalovala spole─Źnost p┼Öed t┼Öemi lety v karlovarsk├ę ─Źist├şrn─Ť odpadn├şch vod. ─îIANEWS o tom informovala mluv─Ź├ş V─Ťra ┼átafflov├í s t├şm, ┼że letos bude tak├ę dokon─Źena instalace nov├ę ultrafiltra─Źn├ş jednotky na ├║pravn─Ť vody Svobodka.

Technologii za─Źala VODAKVA vyu┼ż├şvat p┼Öed t┼Öemi lety na ├║pravn─Ť B┼Öezov├í. Ultrafiltrace vyu┼ż├şv├í k filtrov├ín├ş vody membr├íny, kter├ę dok├í┼żou zachytit v┼íechny nerozpu┼ít─Ťn├ę l├ítky do velikosti bakteri├ş a vir┼». Z├írove┼ł vod├írny pokra─Źovaly v investic├şch do modern├şch technologi├ş, kter├ę zvy┼íuj├ş spolehlivost a bezpe─Źnost ├║pravy vody. Za─Źala p┼Ö├şprava instalace ultrafiltra─Źn├ş jednotky v ├║pravn─Ť vody Svobodka nebo elektrochlorace v ├║pravn─Ť vody B┼Öezov├í.

V sou─Źasnosti spole─Źnost dokon─Źuje nap┼Ö├şklad v├Żstavbu kanalizace v Abertamech. D├şky projektu, kter├Ż podpo┼Öilo dotac├ş ministerstvo zem─Ťd─Ťlstv├ş, se postav├ş dv─Ť ─Źerpac├ş stanice, vybuduj├ş se kanaliza─Źn├ş v├Żtlaky a polo┼ż├ş se chyb─Ťj├şc├ş ─Ź├ísti kanalizace. Ve┼íker├ę odpadn├ş vody se n├ísledn─Ť budou p┼Öe─Źerp├ívat do kanaliza─Źn├şho syst├ęmu Perninku, zakon─Źen├ęho modern├ş a dostate─Źn─Ť kapacitn├ş mechanicko-biologickou ─Źist├şrnou odpadn├şch vod. N├íklady se odhaduj├ş na 11,4 milionu korun, dotace pokryje necelou polovinu.

Vodakva zaji┼í┼ąuje z├ísobov├ín├ş pitnou vodou pro 189 000 obyvatel regionu, v jej├ş spr├ív─Ť je 26 ├║praven pitn├ę vody, 1553 kilometr┼» vodovodn├ş s├şt─Ť, 80 ─Źist├şren odpadn├şch vod a 767 kilometr┼» kanalizac├ş.

Scroll to Top