SVS zahájila stavbu vodojemu v Pohořanech

blank

Kv┼»li zaji┼ít─Ťn├ş dostatku pitn├ę vody za─Źala Severo─Źesk├í vod├írensk├í spole─Źnost stav─Ťt v Poho┼Öanech na Litom─Ť┼Öicku nov├Ż vodojem. Objem vody pro obyvatele se d├şky tomu zv├Ż┼í├ş o 25 tis├şc litr┼». St├ívaj├şc├ş vodojem byl postaven v roce 1902, je zemn├ş a jednokomorov├Ż a m├í objem 25 tis├şc litr┼» vody. P┼Öid├ín├şm druh├ę komory se objem z├ísob zdvojn├ísob├ş. Stavba by m─Ťla skon─Źit do 23. z├í┼Ö├ş.

Letos proinvestuje Severo─Źesk├í vod├írensk├í spole─Źnost 1,7 miliardy korun. Na obnovu a modernizaci infrastrukturn├şho majetku bude sm─Ť┼Öovat 1,33 miliardy. SVS investuje do 239 staveb v 10 okresech. Dal┼í├şch 337,5 milionu je ur─Źeno na opravy prost┼Öednictv├şm provozovatele.

Dlouhodob├Żm probl├ęmem je st├í┼Ö├ş a stav majetku. ÔÇ×SVS zd─Ťdila po roce 1989 zna─Źnou ─Ź├íst infrastruktury v zanedban├ęm stavu. V dob─Ť socialismu se v r┼»zn├Żch akc├şch Z ┼żiveln─Ť budovaly azbestocementov├ę roury a nekvalitn├ş litinov├í potrub├ş. Z hlediska kvality to bylo ┼ípatn├ę ┼Öe┼íen├ş. Trubky se dnes trhaj├ş a jsou paradoxn─Ť v daleko hor┼í├şm stavu ne┼ż t┼Öeba ├║seky z roku 1905, kter├ę na ├║zem├ş ├Üsteck├ęho i Libereck├ęho kraje tak├ę najdeme. Za minul├ęho re┼żimu se budovalo, ale investice do obnovy byly na nule. Tak┼że se st├íle pot├Żk├íme se ─Źty┼Öicetilet├Żm deficitem. Ka┼żdop├ídn─Ť SVS se star├í o majetek s p├ę─Ź├ş ┼Ö├ídn├ęho hospod├í┼Öe. C├şlem je p┼Öedat jej budouc├şm generac├şm funk─Źn├ş a v dobr├ę kondici,ÔÇť vysv─Ťtlil pro vodarenstvi.cz mluv─Ź├ş SVS Mario B├Âhme.

Severo─Źesk├í vod├írensk├í spole─Źnost je nejv─Ťt┼í├ş vod├írenskou spole─Źnost├ş v ─îesk├ę republice a zaji┼í┼ąuje z├ísobov├ín├ş pitnou vodou pro 1,1 milionu obyvatel ├Üsteck├ęho a Libereck├ęho kraje. Od 1. ledna 2019 je SVS 100% vlastn├şkem provozn├ş spole─Źnosti S─ŹVK. Obce a m─Ťsta severo─Źesk├ęho regionu maj├ş od roku 2019 vodu a s n├ş spojen├ę provozov├ín├ş pod plnou kontrolou.

Ilustra─Źn├ş foto┬á

Scroll to Top