V p┼Ö├şpad─Ť v├Żpadku hlavn├şch zdroj┼» pro Prahu dodaj├ş vodu mobiln├ş ├║pravny

blank

K┬ábod┼»m, na kter├Żch pra┼żsk├Ż magistr├ít pracuje v┬ásouvislosti s┬áp┼Ö├şpadn├Żm blackoutem, pat┼Ö├ş i z├ísobov├ín├ş obyvatel vodou. Pokud by z┼»staly bez proudu dva hlavn├ş vodn├ş┬ázdroje, K├íran├Ż a ┼Żelivka, z├ísobovaly by alespo┼ł ─Ź├íst hlavn├şho m─Ťsta dv─Ť mobiln├ş ├║pravny.

Dopravn├ş chaos, rabov├ín├ş, nefunk─Źn├ş topen├ş, nedostatek z├íkladn├şch ┼żivotn├şch pot┼Öeb, jako jsou j├şdlo a voda. I to jsou sc├ęn├í┼Öe, kter├ę m┼»┼żou potkat velkom─Ťsta p┼Öi takzvan├ęm blackoutu, nebo-li rozs├íhl├ęm v├Żpadku elekt┼Öiny. O pot┼Öeb─Ť z├ílo┼żn├şch zdroj┼» pro Prahu se mluv├ş u┼ż n─Ťkolik let.

Mobiln├ş ├║pravny vody dok├í┼żou vyrobit pitnou vodu z┬áVltavy a dal┼í├şch tok┼», vodn├şch n├ídr┼ż├ş, rybn├şk┼» nebo z┬ápodzemn├şch vrt┼». Jedna ├║pravna zpracuje maxim├íln─Ť 120 tis├şc litr┼» vody za den. Dal┼í├ş z├ísobov├ín├ş by za┼Ö├şdily Pra┼żsk├ę vodovody a kanalizace. Spole─Źnost loni doplnila syst├ęm krizov├ęho z├ísobov├ín├ş vodou z┬árezerv cisternami o speci├íln├ş dvoulitrov├ę plastov├ę s├í─Źky na pitnou vodu, kter├ę by m─Ťly slou┼żit prim├írn─Ť pro dod├ívky vody lidem se zdravotn├şm posti┼żen├şm nebo senior┼»m.

K dal┼í├şm opat┼Öen├şm pat┼Ö├ş nap┼Ö├şklad z├ílo┼żn├ş zdroje elekt┼Öiny pro domovy senior┼», d─Ťtsk├ę domovy, l├ę─Źebny dlouhodob─Ť nemocn├Żch a podobn├ę instituce.

Scroll to Top