Ostravské vodárny a kanalizace oslaví Světový den vody několika akcemi

blank

Za necelý měsíc si svět připomene důležitost nenahraditelné suroviny, vody. K letošnímu podtitulu Odpadní voda se aktivně připojuje i společnost OVAK.

Žáci ostravských základních škol se nyní přihlašují do vědomostní soutěže Hledej pramen vody 2017, o které jsme informovali zde. Úkolem školáků bude vyřešit několik úkolů souvisejících s vodou. Finále proběhne v červnu na Slezskoostravském hradě. Více informací najdou zájemci na internetových stránkách www.hledejpramenvody.cz.

Na sobotu 25. března pak připravuje OVAK den otevřených dveří, kdy si budou moci návštěvníci prohlédnout běžně nepřípustné prostory. Místem konání akce bude Ústřední čistírna odpadních vod v Ostravě-Přívoze, kde je zajišťováno téměř 99 % čištění odpadních vod v Ostravě, které jsou napojeny na kanalizaci pro veřejnou potřebu. Ústřední čistírna byla uvedena do provozu v roce 1996 a plně nahradila zastaralé a opotřebované čistírny úpravny vod v Přívoze, Třebovicích a Přívoze.

Expozice nazvaná Historie ostravského vodárenství – Babylon čeká zájemce také v areálu Úpravny vody Ostrava-Nová Ves, která je dlouhodobě největší a nejvýznamnější vodárnou v Ostravě. Její historie sahá podle některých pramenů až do roku 1885. Na prohlídku se musí lidé rezervovat prostřednictvím stránek www.ovak.cz od 1. března, protože návštěvnická kapacita je omezena.

Foto: Archiv OVAK

Scroll to Top