Opravy na Kru┼żberku se prot├íhnou, na vin─Ť jsou n├şzk├ę teploty

blank

Pr├íce, kter├ę za─Źaly v ─Źervenci 2015, byly rozd─Ťleny do dvou stavebn├şch sezon a n├íklady na rekonstrukci se pohybuj├ş kolem osmdes├íti milion┼» korun. Zhotovitelem je Povod├ş Odry. Dlouhodob─Ť nep┼Ö├şzniv├ę klimatick├ę podm├şnky opravy o n─Ťkolik m─Ťs├şc┼» prodlou┼ż├ş a hotovo by m─Ťlo b├Żt nejpozd─Ťji do konce leto┼ín├şho b┼Öezna. O komplikac├şch p┼Öi rekonstrukci vod├írensk├ę n├ídr┼że Kru┼żberk, kter├í byla vybudov├ína mezi lety 1948 a 1955, informuje Opavsk├Ż den├şk.

V rychl├ęm postupu p┼Öi dokon─Źov├ín├ş prac├ş br├ínily p┼Öedev┼í├şm teploty, kter├ę na hr├ízi pravideln─Ť klesaly pod minus deset stup┼ł┼». Zhotovitel stavby tak musel podat ┼ż├ídost o prodlou┼żen├ş uz├ív─Ťry na korun─Ť hr├íze. Podle pl├ínu se nemohou dokon─Źovat beton├í┼że dilata─Źn├şch kl├şn┼», tmelen├ş dilata─Źn├şch sp├ír a lok├íln├ş n├ít─Ťry. Moment├íln─Ť se kompletuje betonov├ę prefabrikovan├ę z├íbradl├ş, osazuj├ş se madla a instaluje se osv─Ťtlen├ş. Aby pr├íce prob├şhaly bez v─Ťt┼í├şch komplikac├ş, je pot┼Öeba teplota alespo┼ł kolem nuly.

Vodn├ş n├ídr┼ż Kru┼żberk se nach├íz├ş na ┼Öece Moravici a proslavila se nap┼Ö├şklad seri├ílem Velk├ę sedlo. P┼Öehrada dod├ív├í surovou vodu do nejv─Ťt┼í├ş ├║pravny pitn├ę vody v┬áMoravskoslezsk├ęm kraji v┬áPodhrad├ş u V├ştkova, kterou provozuje spole─Źnost Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava.

 

Scroll to Top