Setkání vodařů v Třebíči vyneslo třicet tisíc pro sociální centrum

blank

Na konci března se v Třebíči setkali zástupci Vodárenské akciové společnosti, Brněnských vodáren a kanalizací, Povodí Moravy a Vírského oblastního vodovodu, aby si připomněli význam Světového dne vody.

Úvodní slovo patřilo starostovi Třebíče Pavlu Pacalovi, následovala prezentace Radka Lanče z ministerstva životního prostředí a o tématu uhlíkové stopy hovořil Vladimír Kočí z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Akce se zúčastnily téměř dvě stovky vodohospodářů, zástupců měst a obcí a odborné veřejnosti.

Součástí byla dobrovolná tombola, která pro Denní centrum Barevný svět vynesla 29 000 korun. Centrum zajišťuje pomoc a podporu dětem a dospělým lidem se zdravotním postižením, zejména lidem s mentálním a kombinovaným postižením, s tělesným postižením, s chronickým duševním onemocněním a zrakovým postižením a také pomoc a podporu jejich rodinám.

blank

Centrum dnes zajišťuje tři registrované sociální služby: dva denní stacionáře, sociální rehabilitaci a dvě chráněná bydlení. Dále provozuje textilní dílnu a obchod Krasohled v Jaroměřicích nad Rokytnou a tři tréninkové kavárny, kde nacházejí lidé s mentálním postižením pracovní uplatnění.

 

 

 

Scroll to Top